Demolare cu scandal la birtul pesedistului Matteo. Primăria Timișoara acuză presiuni și intimidări

Municipalitatea a reluat demolarea construcțiilor ridicate fără autorizație pe domeniul public de pe strada Lacului, după ce a câștigat definitiv în instanță litigiul cu firma Casa Matteo. Primăria susține că a fost supusă unor presiuni și tentative de intimidare politică, iar costurile intervenției vor fi recuperate de la societățile implicate.

 

Demolare cu scandal la birtul pesedistului Matteo. Primăria Timișoara acuză presiuni și intimidări

Primăria Timișoara investește 2,6 milioane de lei în mobilier nou pentru 14 grădinițe

Copiii din 14 grădinițe din Timișoara vor începe noul an școlar în spații modernizate. Primăria a semnat un contract de peste 2,6 milioane de lei pentru achiziția de mobilier nou, parte a programului amplu de modernizare a infrastructurii educaționale finanțat prin PNRR.

 

Primăria Timișoara investește 2,6 milioane de lei în mobilier nou pentru 14 grădinițe
Cumpără-ne o cafea